button

Index
Novinky

Proč Arkon
Odkazy
Kontakt

Guestbook


button
Arkon
Arkonidané
Soustava Arkon
Historie
Lexikon
Symboly Arkonu
Arkonský kalendář
Dagor

Galerie
Wallpapers


button Databáze Multiverza
Oficiální fórum SFK PR
SFK PERRY RHODAN
Stránky Alasky
rsc.hyperlinx.cz
Stránky Codiaca
Stránky Beneta
Perry Rhodan na IRC

Fabio Lione CZ Fanpage
Holy Thunderforum


Moje ikonka


.: Arkon :.
    O Arkonu obecně:
Arkon I - Brána ZoltraluArkon je bílá hvězda. Soustava se skládá z 27 planet, 159 měsíců a nachází se takřka v centru kulové hvězdokupy M 13.
Původním světem Arkonidanů je třetí planeta soustavy, která se rovněž nazývá Arkon. Když byla planeta přelidněna, Arkonidané strhli obě sousední planety z jejich oběžných drah a převedli je na jednu oběžnou dráhu s Arkonem. Od té doby se všechny tři planety jmenují Arkon.
V této trojici je Arkon I obývací planetou Arkonidanů. Takzvaný Křišťálový svět je o něco větší než Země a jeho povrch je rozkvetlým parkem. Na Arkonu neexistují města, jsou tam jen nálevkovité solítéry. Arkon II je obchodní a průmyslovou planetou soustavy. Je veliký zhruba jako Mars a má gravitaci 0,7 g. Třetí planeta, tedy Arkon III, byla planeta válečná. Bývaly na ní převážně obrovské doky a byla vyhrazena plně válečné flotile Arkonidanů, a tudíž byla i sídlem mamutího počítače Regenta. Planetu však v roce 2329 zničil blueský útok a od té doby už je jen prstencem trosek na své bývalé oběžné dráze.    Užitečné odkazy:

Design by Thora, Všechna práva na seriál Perry Rhodan náleží nakladatelství Pabel-Moewig Verlag KG.